Nehéz olyan családot találni Magyarországon, akiket nem érintettek ezek a történelmi események, akár zsidó, akár nem zsidó családról van szó
— fogalmazott Kulcsár Krisztián világ és Európa-bajnok vívó, kétszeres olimpiai ezüstérmes, egyben a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke a vetítést követő beszélgetésen.
Hozzátette: a sportnak azért is lehetett fontos szerepe a filmben, mert az ország 20. századi történelmében is fontos szerepe volt.
A Maccabi VAC elnöke, és a játékok szervezőbizottságának társelnöke arról beszélt, hogy a Napfény íze az egyik legjobb eszköz arra, hogy bemutassa a zsidó családok sorsát Magyarországon, és azt, hogy mennyire komplikált dolog vállalni a zsidó identitást hazánkban.
Jusztin Ádám azt is hangsúlyozta:
Magyarország tényleg nagyon büszke a sporthőseire, ahogy a filmből is kiderül, de az is igaz, hogy a vészkorszakban még a kiemelkedő sportteljesítmény sem számított.
A Maccabi Európa Játékokra utalva Jusztin kiemelte: az hogy az első négy magyar érem szerdán pont vívásban született, jól mutatja, hogy milyen fontos a hazai zsidóság számára ez a sportág.
A Napfény ízében a Sonnenschein család tagjai az összes, magyar zsidók számára fennálló stratégiát felsorakoztatják a filmben, így a film az identitásról szól – foglalta össze véleményét Hirsch Tibor esztéta-filmkritikus, a beszélgetés moderátora.
A sport is egy módszer arra, hogyan lehet túlélni a történelem viharait – vélte Hirsch utalva arra, hogy az egyik főszereplő egy kiemelkedő teljesítményt nyújtó sportoló, egy olimpiai bajnok vívó, Petschauer Attila volt.